Zawiesia linowe

http://zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/Zawiesie-linowe-3-cięgnowe-3-300x200.png

Zawiesia linowe charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stanowią nieodzowny element wyposażenia zaplecza technicznego wielu gałęzi przemysłowych. W naszej ofercie znaleźć można najwyższej jakości zawiesia, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami, atestami oraz oznakowaniami, zgodnymi z ogólnie przyjętymi normami. Dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie najwyższej klasy rozwiązania technologiczne, które będą gwarantować bezpieczeństwo i płynność pracy.

Zawiesia linowe są jednymi z najchętniej wybieranych produktów, znajdujących się w naszej ofercie. Ze względu na swoją specyficzną charakterystykę – niezwykłą wytrzymałość, solidne komponenty i możliwość wieloletniego użytkowania, stosowane są w przemyśle ciężkim (górnictwie, hutnictwie, kopalniach), motoryzacji i w halach produkcyjnych. Są one wykorzystywane jako osprzęt wspierający, przy działaniach transportowych i załadunkowych. Stosowane są także do przemieszczania materiałów, produktów i gotowych surowców. Ze względu na wykonanie ze stali, są one odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Wówczas ich podstawą jest stalowy łańcuch, lub lina o różnej długości, z której powstają następnie cięgna zawiesi – pojedyncze odcinki, połączone za pomocą ogniwa zbiorczego.

Mogą one posiadać różną ilość cięgien – od jednego do czterech. W naszej ofercie znajdą Państwo również zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym, w których łańcuch cięgna tworzy zamkniętą pętlę. Cięgna zawiesi stalowych połączone są z jednej strony przy użyciu ogniwa zbiorczego, które jest stosowane do mocowania zawiesi na haku dźwignicy. Zawiesia linowe opierają swoje działanie na podczepieniu ładunków na hakach, umiejscowionych na zakończeniach cięgien. Wówczas przyjmują formę zamkniętych obwodów. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku elementów okrągłych, takich jak profile stalowe, słupy betonowe, rury lub inne elementy.

//zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/Zawiesie-linowe-3-cięgnowe-3.png

Zawiesia linowe – rodzaje i specyfikacja

Wśród najczęściej występujących rodzajów zawiesi wyodrębnić można:

 • zawiesia jednocięgnowe – Stosuje się je do transportu elementów posiadających jeden punkt zaczepowy lub w przypadku elementów nie posiadających punktów zaczepowych.
 • zawiesia linowe zaplatane – najczęściej można się z nimi spotkać w przypadku pracy w środowiskach agresywnych chemicznie, w których wykluczone jest używanie elementów z aluminium.
 • zawiesia linowe dwucięgnowe – od swoich jednocięgnowych odpowiedników zawiesia linowe dwucięgnowe odróżniają się tym, że stosuje się je w transporcie elementów posiadających dwa punkty zaczepienia.
 • zawiesia trzycięgnowe i czterocięgnowe – analogicznie do powyższych pozycji, te zawiesia stosowane są najczęściej wtedy, kiedy transportowany ładunek posiada trzy lub cztery punkty zaczepienia. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy w grę wchodzą ładunki bardzo ciężkie i długie – potrzebujące odpowiedniej stabilizacji.
//zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/Zawiesie-linowe-pętlowe.png

W naszej ofercie posiadamy komponenty, takie jak:

 • Zawiesia linowe pętlowe typu F
 • Zawiesia linowe kauszowe typu Fk
 • Zawiesia linowe typu F1k
 • Zawiesia linowe o obwodzie zamkniętym zaciskane typu FO
 • Zawiesia linowe z pętlą przesuwną
 • Zawiesia linowe zaplatane typu S
 • Zawiesia linowe 1,2,3 i 4-cięgnowe
 • Zawiesia linowe trójzwite – GROMMET
 • Akcesoria linowe ( kausze, szakle, haki, ogniwa zbiorcze, złączki aluminiowe, ściągacze, końcówki)