Wciągnik

http://zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/wciagnik-300x200.png

Wciągnik to dźwignica przystosowana do pionowego i poziomego podnoszenia ładunku. W tym celu najczęściej wykorzystywana jest lina lub łańcuch, który wykorzystuje element chwytny, jakim jest hak przeznaczony do przemieszczania ładunków w pionie. Wciągnik konstrukcyjnie przystosowany jest do jazdy po nieruchomym torze jezdnym. W wersji stacjonarnej, zapewniającej pracę w jednym miejscu (bez możliwości przejazdu); obudowa mechanizmu podnoszenia stanowi jego konstrukcję nośną.

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie istniejące rodzaje tego sprzętu, a wszystko po to, aby móc spełnić oczekiwania każdego klienta – nawet najbardziej wymagającego. Wciągniki podlegają podziałowi, który dzieli je na wciągniki ręczne oraz wciągniki z napędem elektrycznym.

Wciągnik z napędem ręcznym posiada następujące przekładnie:

  • planetarną
  • ślimakową
  • wielokrążkową.

W przypadku wciągników mechanicznych wyróżnia się wciągniki jedno-hamulcowe lub dwu-hamulcowe. Skupiając się na ich budowie nie sposób nie wspomnieć, jak bardzo ważną rolę odgrywa cięgno, które można wyróżnić w formie stalowej liny lub łańcucha. Na cięgnie zamontowany jest zaczep lub zblocze hakowe. Cała konstrukcja jest bardzo zwarta i mimo już wspomnianych niewielkich gabarytów – bardzo wytrzymała. Wszystkie urządzenia tego typu podlegają dozorowi technicznemu. Każdy zakupiony sprzęt z naszej oferty bezproblemowo przechodzi przeglądy UDT.

Gdzie można wykorzystać wciągniki?

Wciągniki znajdują zastosowanie w wielu przemysłowych branżach. Przede wszystkim mogą je Państwo zauważyć w górnictwie, leśnictwie, przemyśle, ale również w przydomowych garażach. Większość oferowanych przez nas wciągników została przystosowana do użytku na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Jednocześnie mogą Państwo zauważyć w naszej ofercie wciągniki, które mogą być wykorzystywane w niebezpiecznych okolicznościach (podwyższonego ryzyka, na przykład wybuchu). W takich przypadkach polecamy wciągniki ręczne, które są bardzo proste w obsłudze, a jednocześnie poprzez brak napędu mechanicznego nie wywołują iskry, czyli bezpośredniego zagrożenia wybuchem.

//zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/WLK-Wciągarka-łańcuchowa-2.png