Pasy transportowe

http://zen-tech.iq.pl/wp-content/uploads/2018/07/Pas-mocujący-pomarańczowy-300x200.png

Pasy transportowe to najbezpieczniejszy i jednocześnie najpopularniejszy sposób zabezpieczania ładunków podczas transportu. Wykonane są z taśm poliestrowych o wysokich właściwościach wytrzymałościowych. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje pasów, które można wykorzystywać do wszelkich ładunków o zróżnicowanej masie. Mamy świadomość jak zróżnicowane są obecnie gabaryty przeznaczone do transportu. Jesteśmy elastyczni i posiadamy bardzo wiele produktów w swojej ofercie, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować rozmiar do potrzeb kontrahenta. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w branży, dlatego możemy zapewnić, że kupują u nas Państwo produkty najwyższej jakości, dzięki którym Wasz ładunek dotrze do celu w nienaruszonym stanie. Naszym sztandarowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa transportu. To powód dla którego zawsze sprawdzamy znajdujące się w naszej ofercie produkty – wyłączając ryzyka zdarzeń losowych poprzez regularny serwis.

Pas transportowy to pewnik bezpieczeństwa

Wszystkie pasy dostępne na rynku powinny mieć odpowiedni atest i certyfikaty, które będą potwierdzeniem ich jakości. Taki dokument daje również pewność, że pasy przed trafieniem na sklepową półkę zostały odpowiednio przetestowane w różnych warunkach, co powinno mieć niebagatelne znaczenie szczególnie dla przedsiębiorców dbających o renomę swojej firmy.

Z czego złożony jest pas bezpieczeństwa?

Pas transportowy składa się z dwóch podstawowych elementów:

  • części krótkiej – mechanizm z krótkim pasem zakończony hakiem (nazywany zazwyczaj napinaczem)
  • części długiej – taśma zakończona hakiem (element zaczepowy)

Mechanizm napinacza wyposażony jest w dźwignie i grzechotkę, na którą składa się korba, zęby i elementy zwalniające.

Jak korzystać z pasa transportowego?

  1. Długą część pasa tzw. taśmę należy przełożyć nad ładunkiem, a hak krótkiej części powinniśmy zaczepić o ramę lub zaczep, aby następnie naciągnąć taśmę z drugiej strony, aby pas leżał równo i nie był poskręcany.
  2. Hak krótkiej części pasa zaczepiamy o zaczep lub ramę.
  3. Końcówka taśmy powinna zostać wprowadzona od spodu w szczelinę bębna napinacza do tzw. części krótkiej. Taśmę należy wybrać do uzyskania oporu.
  4. Taśma nawijana jest na bęben za pomocą rączki napinacza, przytrzymując ręką pas, który znajduje się poniżej mechanizmu. Bęben powinien w tym miejscu posiadać co najmniej 1,5 zwoju i maksymalnie 3 zwoje taśmy.
  5. Jeśli taśma została prawidłowo napięta to napinacz należy zamknąć, a luźny pas schować, aby nie przeszkadzał.
  6. W celu rozluźnienia taśmy pociągamy zapadkę w kierunku rączki i otwieramy ramię do 180 stopni.